Ana içeriğe atla
E-ticaret

Eticaret siteleri artık her sektör için hayatımızın içerisinde yer alıyor. Rutin alışveriş alışkanlıklarımız, ihtiyaçlarımız artık sadece yakın çevremizde bulabileceklerimizle sınırlı değil; bir çok online siteye ulaşabiliyor, rahatlıkla fiyat ve ürün karşılaştırması yapabiliyor ve ihtiyaçlarımızı daha pratik yollarla karşılayabiliyoruz.

Bir eticaret siteniz var ve siz de bu ihtiyaç karşılama alışkanlıklarının tedarik eden kısmındasınız. Siteniz hazır yayında, satış da yapıyorsunuz; ancak her zaman web sitenize de en az işinize gösterdiğiniz özeni göstermeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Haklısınız. Hiçbir çalışma emek olmadan başarıya ulaşmıyor. Eticaret sitesinin sadece varlığı yetmiyor, doğru bir takip ve özveriyle sitenizi her zaman yeni kullanıcılara ulaştırabilir, geliştirebilir ve bu doğrultuda kendi işinizi de geliştirerek sektördeki yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

Biz sizlere bu yazımızda en temel prensiplerle eticaret sitenizi nasıl doğru yönetebilirsiniz, bu detayları anlatmaya çalışacağız.

Sitem yayında ürünlerim de hazır, şimdi ne yapmalıyım?

Büyük bir özen ve özveriyle ürünlerinizin detaylarını, görsellerini yerleştirdiğinizi, firmanızın tanıtımına zaten yer verdiğinizi biliyoruz.

Sitenize her gün vakit ayırmalısınız

Her gün belli bir vakit sitenize yeni eklemeler ve kontroller için vakit ayırmalısınız. Ürünlerin detaylarını kontrol etmeli, eksik olduğunu düşündüğünüz bilgiler varsa tamamlamalısınız. Farklı sitelerde kontrol sağlamalı, sitenize bir müşteri gözüyle bakmalısınız. Ana sayfa ürünlerinizi güncellemeli, güncel olmayan bilgileri sitenizden kaldırmalısınız.

Yeni ürünler ve stok kontrolü

Web sitenizdeki ürünlerin her zaman elinizdeki bütün ürünleri gösterdiğine emin olmalısınız. Aynı zamanda sitenizde varolan ürünlerin de her zaman stoğunuzda bulunduğuna emin olmalısınız. Yine eticaret sitenizi müşteri gözüyle değerlendirin, Ürünleri geziyorsunuz ve baktığınız peşpeşe birkaç ürün stokta kalmadı olarak geliyor. Hem müşteriniz için sitenizde kötü bir deneyim yaşatmış olursunuz; hem de kendi satış yapma potansiyelinize zarar verirsiniz. Bunlara sebep olmamak için sitenizi gezin, ürün stoklarını tamamlayın. Hoşunuza gitmeyen içerik varsa düzenleyin.